Zdrowie

Problemy żołądkowo-jelitowe: naturalne środki zaradcze, które złagodzą objawy!

Nudności, wymioty, wzdęcia, biegunka, ból głowy – dopadło Cię zapalenie żołądka i jelit i rozpaczliwie szukasz ulgi? Dowiedz się, jak zmniejszyć intensywność objawów i wspomóc powrót do zdrowia za pomocą kilku prostych i naturalnych środków zaradczych!
Należy jednak pamiętać, że przedstawione poniżej rozwiązania nie są sposobem leczenia zapalenia żołądka i jelit i nie zastępują porady lekarskiej. Są to produkty, które pomogą złagodzić dyskomfort, a nie go leczyć. W przypadku choroby należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

Wirusowe zapalenie żołądka i jelit: zapalenie przewodu pokarmowego wywołane przez bakterie lub wirusy.

Jest to jedna z dobrze znanych zimowych dolegliwości, obok zapalenia oskrzeli i grypy! Epidemie sezonowego zapalenia żołądka i jelit są niestety powszechne i mogą dotknąć każdego. Tym bardziej powinieneś robić to, co należy: dezynfekować ręce po każdej wizycie w toalecie i przed jedzeniem. I oczywiście unikaj przytulania się do osoby zarażonej! Szczególnie nieprzyjemne, zapalenie żołądka i jelit jest łatwe do rozpoznania.
Najczęściej zapalenie żołądka i jelit jest wywoływane przez wirusy (rotawirusy, norowirusy, itp.), które łatwiej rozprzestrzeniają się zimą, kiedy wszyscy jesteśmy zamknięci w zamkniętych pomieszczeniach, a powietrze jest bardziej suche; są to dwa główne czynniki sprzyjające przenoszeniu zarazków i bakterii!
W przypadku grypy żołądkowej zawsze zalecana jest konsultacja z lekarzem, który postawi dokładną diagnozę i wykluczy inne możliwości zakaźne. U małych dzieci i osób starszych wsparcie terapeutyczne jest niezbędne, aby uniknąć powikłań. Jednak u zdrowych dorosłych wirusowe zapalenie żołądka i jelit często oznacza odpoczynek. Organizm musi mieć czas na zwalczenie infekcji, usunięcie odpowiedzialnych za nią wirusów i odbudowanie odporności.

Naturalne środki pomagające dorosłym w powrocie do zdrowia.

W przypadku grypy żołądkowej okres rekonwalescencji trwa zazwyczaj 3-5 dni. W tym okresie nie pozostaje nic innego, jak tylko jak najwięcej odpoczywać, dobrze się nawadniać, aby utrzymać odpowiedni poziom elektrolitów i spożywać pokarmy “łagodne” dla układu trawiennego: ryż, gotowaną marchewkę i bogate w potas banany! Jednak, aby złagodzić ból tego okresu, może warto również skorzystać z pewnych rozwiązań, które są znane z tego, że wspomagają gojenie.

Probiotyki i prebiotyki: niezastąpieni sprzymierzeńcy w walce z zaburzoną florą jelitową.

Probiotyki są często zalecane w przypadku zapalenia żołądka i jelit, ponieważ pomagają zwalczać biegunkę. Przyjmowanie probiotyków podczas zapalenia żołądka i jelit może więc pomóc w zmniejszeniu intensywności biegunki, ale także czasu jej trwania. Wyróżnia się w szczególności jeden szczep bakterii – lactobacillus rhamnosus GG. Aby wesprzeć swoją florę bakteryjną w obliczu infekcji, posiłkuj się inteligentną suplementacją!

Prebiotyki: odżywiają florę bakteryjną i stymulują jej wzrost!

Prebiotyki są “pokarmem”, który umożliwia bakteriom jelitowym wzrost i namnażanie się! Obfite i odporne bakterie jelitowe wspomagane probiotykiem będą skuteczniej zwalczać niepożądane patogeny. Do stosowania podczas zapalenia żołądka i jelit, ale także po powrocie do zdrowia!

Biegunka i wzdęcia: oczyść swój system jelitowy z zieloną glinką i węglem aktywnym.

Aby pozbyć się nieprzyjemnych gazów i wzdęć, ale także pomóc organizmowi pozbyć się wirusów, interesujące może być stosowanie suplementów odtruwających. Czy to zielona glinka, czy węgiel aktywny, przedstawione poniżej suplementy mają wysoką zdolność adsorpcji. Niestrawione, przechodzą przez układ pokarmowy, wychwytując gazy i wirusy.
Węgiel aktywowany jest dobrze znanym suplementem detoksykacyjnym. Nie bez powodu: jego moc adsorbująca ma nawet działanie ochronne przed niektórymi formami zatruć. Jest on a priori bardzo odpowiedni, aby pomóc Ci pozbyć się patogenów zapalenia żołądka i jelit oraz ograniczyć wzdęcia spowodowane gazami. Należy jednak uważać: adsorpcyjne właściwości węgla dotyczą również leków i doustnych środków antykoncepcyjnych. Jeśli bierzesz leki lub pigułki, węgiel aktywowany może zmienić ich skuteczność.

Przeciw nudnościom: używaj imbiru i mięty pieprzowej! Zdrowie

Nudności i wymioty często idą w parze z biegunką w przypadku grypy żołądkowej. Ważne jest jednak, aby w tych okresach jeść, aby przywrócić nasze siły. Aby ograniczyć mdłości, dostępne są dwa naturalne środki zaradcze.
1. Imbir, w postaci pastylek, jest znany z tego, że łagodzi przejściowe mdłości.
2. Olejek eteryczny z mięty pieprzowej, odświeżający i orzeźwiający, ma właściwości przeciwskurczowe. Pomaga rozluźnić żołądek i uspokoić skurcze odruchowe spowodowane mdłościami.

Po zapaleniu żołądka i jelit: probiotyki, aby przywrócić florę jelitową!

Aby uniknąć nawrotów zapalenia żołądka i jelit, warto nadal dbać o swoją mikrobiotę. Jednomiesięczny kurs probiotyków pomoże Ci lepiej oprzeć się przyszłym atakom, ale także przyczyni się do przywrócenia komfortu w dłuższej perspektywie. Aby pożegnać na dobre wzdęcia, skurcze i inne dolegliwości, które mogą utrzymywać się po przebytym zapaleniu żołądka i jelit.

Czy zapalenie żołądka i jelit “puka” do Twoich drzwi? Nie witaj go z pustymi rękami!

W pewnym momencie naszego życia wszyscy doświadczamy nieprzyjemnego zapalenia żołądka i jelit. Chociaż nie ma cudownego lekarstwa, które natychmiast się jej pozbędziesz, możesz poradzić sobie z grypą żołądkową w mniej lub bardziej pozytywny sposób dzięki kilku sztuczkom, które wspomogą Twoje naturalne mechanizmy obronne. Tak, abyś mógł szybciej pożegnać się z dyskomfortem.