Uroda

Pielęgnacja dłoni i paznokci

Codzienna pielęgnacja twarzy, włosów oraz skóry na całym ciele jest dla większości kobiet rutyną. Dobór odpowiednich kosmetyków nie stanowi żadnego problemu, a ułożenie ich w odpowiedniej kolejności to ogromna przyjemność. Jednakże wciąż wiele osób pomija bardzo istotny element pielęgnacji, jakim są dłonie oraz paznokcie. Okazuje się bowiem, że to właśnie stan dłoni pokazuje prawdziwy wiek kobiety i może wskazywać na jej styl życia.

Odżywienie i nawilżenie

Dłonie wymagają specjalnej uwagi oraz troski, ponieważ należy je odpowiednio nawilżać i odżywiać. Absolutną podstawą jest oczywiście dbałość o nawodnienie od wewnątrz. Dlatego też pragnąc zadbać nieco bardziej o swoje dłonie i paznokcie należy rozpocząć od codziennego pilnowania ilości wypijanej wody. Następnym krokiem powinno być dopasowanie najlepszego kremu nawilżającego, który będzie skuteczny i bardzo odżywczy. Krem nawilżający do rąk warto mieć zawsze pod ręką, dzięki czemu możliwe będzie wsmarowanie go w skórę nawet kilka razy w ciągu jednego dnia. W przypadku, gdy skóra na dłoniach jest wyjątkowo zaniedbana i bardzo sucha warto zacząć wykonywanie tak zwanych kompresów lub też masek na dłonie. Każda z tych metod może w dłuższej perspektywie wpłynąć na poprawę stanu i wyglądu skóry na dłoniach.

Uroda – zadbane paznokcie

Na wygląd dłoni duży wpływ ma jakość paznokci. Bardzo pomocne jest regularne piłowanie płytki paznokci, a także dbanie o skórki. Jeśli kształt płytki paznokci oraz skórki będą odpowiednio wypielęgnowane można pozwolić sobie na wykonywanie hybryd. Wiele osób wciąż jednak zastanawia się czy istnieją hybrydy które nie uczulają i z tego powodu zdecydowanie odkładają wykonanie tego rodzaju ozdoby na swoich paznokciach. Od dawna można jednak znaleźć lakiery hybrydowe przystosowane do potrzeb każdej kobiety, które nie przyczynią się do wystąpienia uczulenia lub też innych przykrych oraz uciążliwych dolegliwości. Wykonując hybrydę zyskuje się pewność i gwarancję doskonałego wyglądu paznokci przez długi czas. W przeciwieństwie to tradycyjnych lakierów, które były bardzo popularne w przeszłości nie trzeba martwic się odpryskami oraz koniecznością ponownego malowania paznokcie zaledwie po kilku dniach. Wystarczy bowiem wybrać się do specjalistki raz na kilka tygodni i oddać swoje paznokcie w jej ręce. Najważniejsze jest wybranie odpowiedniej osoby, która posiada duże doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje. Dzięki temu usługa zostanie wykonana z odpowiednia starannością i z zachowanie środków bezpieczeństwa.