Uroda

Kobieta modna w swoim stylu

Moda wyznacza kobiecie pewne ramy, które kreują jej popularny wizerunek. Ten obraz jest niezwykle barwny, różnorodny, zmienny. Jednocześnie dostosowuje się do potrzeb kobiet, ich różnych wymagań oraz wielu praktycznych zastosowań. Szeroka oferta sklepów z odzieżą, istnienie wielu marek oraz nasycenie otoczenia, a także internet u i innych środków przekazu reklamami ubrań, stawia przed kobietą wyzwanie odnalezienia własnej tożsamości wśród wielu imponujących kolekcji. Moda zmienia się wraz z regionem, statusem społecznym i kulturą. W takiej rzeczywistości współczesna kobieta często może zadawać sobie pytanie: co to znaczy mieć swój styl?

Indywidualny styl a inspiracje

Swój styl jak najbardziej może być inspirowany modą i różnymi trendami w niej obecnymi. Łatwo czerpać dla siebie pomysły choćby od znanych celebrytów, gwiazd instagramu czy świata mody. Nie ma jedynego słusznego przepisu na wykreowanie własnego stylu. Wraz z potrzebą jego ukształtowania otwiera się pole naszej kreatywnej wyobraźni, chęć dostosowania do potrzeb kobiety, jej roli zawodowej czy społecznej oraz zapewnienia wygody codziennego użytkowania. Swój styl rodzi się z zamiłowania do mody jako sposobu zewnętrznego wyrażania swojej osobowości oraz zainteresowań. Podkreślanie indywidualnego stylu wpływa na dobre samopoczucie oraz pewność siebie kobiety. Przemyślana zewnętrzna forma pielęgnowana starannie i z zaangażowaniem uwydatnia piękno, klasę, dbałość o komfort itp.

Czy można zmienić swój styl?

Styl ubierania jest pierwotnie czymś dla nas naturalnym i oczywistym. Nie trzeba tworzyć swojego stylu, by mimo wszystko go posiadać. Jednak można również kształtować i dopracowywać go świadomie i celowo. Naturalną rzeczą jest również jego zmienność. Wraz z wiekiem, rozwojem, zmianą zainteresowań oraz sytuacji życiowej tworzymy na własne potrzeby parametry wyznaczające ramy tego, co to znaczy mieć swój styl w naszym przypadku. Dostosowuje się on również do zmian związanych z porą roku czy wielorakimi osobistymi potrzebami i funkcjami.

Podstawowe walory stylu

Swój styl to konsekwentne dopasowanie odzieży do indywidualnych upodobań oraz aspektów osobowości. W tym celu wykorzystuje się m.in. ulubione motywy, np. w postaci szala, konkretnych wzorów czy modeli oraz istotnych dodatków. Styl identyfikuje i wyróżnia osobę od innych, jest wyrazem jej upodobań i istotnych cech. Podkreśla gust oraz preferencje indywidualne. Czasem jest też kreowany na określone potrzeby wizerunkowe, np. w mediach, profilu na youtube czy stanowiska pracy. Zazwyczaj jest niepowtarzalny, wyróżniający od innych, choć może nawiązywać do znanych trendów czy zawierać ich elementy.